Powołani do Modlitw, Radości i Wspólnoty (MuRaWa)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Wspólnota miejscem radosnego spotkania ze sobą i Bogiem – pod tym hasłem w dniach 23-25 maja odbyły się w Domu Rekolekcyjnym w Wadowicach kolejne już, Dni Prowincji Krakowskiej Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych, znane także jako MuRaWa. Uczestniczyło w nich ponad 100 członków z 28 wspólnot, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Nie zabrakło również obecności ojców karmelitów bosych, na czele z nowym prowincjałem o. Tadeuszem Florkiem, który uczestniczył we wszystkich punktach sobotniego programu, zarówno tych modlitewnych, jak i rekreacyjnych przy ognisku. Wygłosił także dwie konferencje, w których zachęcał do coraz głębszego zaangażowania się w życie i rozwój wspólnoty.
Spotkanie to było okazją do wspólnej modlitwy, wypoczynku, nawiązywania nowych relacji, dzielenia się wiarą i życiem, wzajemnego ubogacania w duchu Karmelu. Fakt, iż odbyło się ono w maju, skłonił uczestników i organizatorów do nadania mu szczególnie maryjnego charakteru, którego zwieńczeniem była wędrówka dróżkami Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej ostatniego dnia.
 Na przebieg całego spotkania bardzo duży wpływ miały wydarzenia ostatnich tygodni i zmiany jakie nastąpiły po Kapitule Prowincjalnej. O. Łukasza Kasperka zastąpił bowiem na stanowisku delegata ds. Świeckiego Zakonu o. Krzysztof Górski, dotychczasowy opiekun Domu Modlitwy w Piotrkowicach. Była więc wspaniała okazja do podziękowania o. Łukaszowi za osiem lat służby świeckim karmelitom, jego zaangażowanie i oddanie sprawom, którymi na co dzień żyją wspólnoty. Dało także możliwość do zaprezentowania i poznania osoby o. Krzysztofa, który z radością objął powierzone mu obowiązki opiekuna Świeckiego Zakonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Liczba uczestników MuRaWy, która zaskoczyła samych organizatorów pokazała, że to wydarzenie prowincjalne jest potrzebne i wyczekiwane. Dla tych, którzy przyjechali, nie miała znaczenia odległość, wiek, czy stan zdrowia. Oni przyjechali do Wadowic ze świadomością, że podczas takich spotkań tworzą się i zacieśniają bratersko – siostrzane więzi, co z kolei pomaga wychodzić poza problemy i sprawy własnej wspólnoty, dostrzegać innych, ubogacać się tym co oni wnoszą do życia Świeckiego Zakonu. I czerpać, aby później przenosić to na grunt lokalny, wnosić do własnych wspólnot świeżość, energię i zapał do pracy.  

 

 Zdjęcia z MuRaWy możemy zobaczyć w zakładce  "Galeria zdjęć",  a wysłuchać obydwu konferencji naszego ojca prowincjała Tadeusza  Florka można w zakładce "Słuchamy  audio".

Design by Premium templates in association with Free Joomla 2.5 templates