MURAWA  2016  

Modlitwa - Radość  - Wspólnota

Wadowice -  20-22  maja  2016

 

 

  Po przerwie w 2015 roku spowodowanej organizacją kongresu OCDS naszej Prowincji w dniach 20-22 maja 2016r odbyły się w Domu Rekolekcyjnym w Wadowicach kolejne już Dni Prowincji Krakowskiej Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych, znane także jako MuRaWa (Modlitwa – Radość - Wspólnota). Uczestniczyło w nich ponad 90 członków Świeckiego Karmelu z naszych wspólnot. Nie zabrakło również obecności ojców karmelitów bosych, na czele z ojcem prowincjałem o. Tadeuszem Florkiem, a także zaproszonymi przez wspólnoty ojcami – asystentami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

  Sobota – 21.05 była dniem najliczniej zgromadzonych uczestników, ponieważ wielu przyjechało na ten jeden szczególny dzień. Po powitaniu zgromadzonych przez ojca – delegata Iwony - Wilk i Zachara w formie konferencji poruszyły temat funkcjonowania świeckiej gałęzi Zakonu Karmelitów Bosych jako części całego zakonu, a także sprawę wzajemnych relacji pomiędzy świeckimi, ojcami, braćmi i mniszkami. Podniesione treści i postulaty i oczekiwania podsumował ojciec prowincjał, mówiąc o jednym charyzmacie , ale i różnych zadaniach poszczególnych gałęzi zakonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dużym wydarzeniem popołudniowej części było spotkanie z ojcem profesorem Jerzym Gogolą, który mówił oraz prezentował fotografie z podróży po Hiszpanii śladami fundacji św. Teresy od Jezusa.

  

 Po nabożeństwie majowym na świeżym powietrzu kibicowaliśmy meczowi siatkówki pomiędzy drużynami ojca prowincjała a ojca delegata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Potem już przy ognisku rozmowy w mniejszych grupach i dzielenie się przeżyciami i doświadczeniami.

 

 Jak i w poprzednich latach widać było, że to wydarzenie prowincjalne jest potrzebne i wyczekiwane. Dla tych, którzy przyjechali, nie miała znaczenia odległość, wiek, czy stan zdrowia. Oni przyjechali do Wadowic by cieszyć się wzajemnie swoją obecnością. Okazało się, że modlitwa przeplatana z rekreacją pogłębia wzajemna więź między nami oraz podsyca zapał pracy dla wspólnot, zakonu – czyli działania dla Jezusa pod płaszczem Maryi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Design by Premium templates in association with Free Joomla 2.5 templates