Nocne  czuwanie na Jasnej Górze

w 500 - lecie urodzin św. Teresy od Jezusa

Częstochowa - 30/31.05.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   W sobotę 30 maja 2015 pojechaliśmy do Częstochowy na nocne czuwanie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, by powierzyć naszej Matce sprawy wspólnot karmelitańskich i swoje własne w roku jubileuszu 500 - lecia urodzin św.Teresy od Jezusa. 

  Zaskoczyło nas, jak wielu zdecydowało się na poświęcenie czasu na dojazd, czuwanie i powrót. W kaplicy przed obrazem trudno było znaleźć miejsce na postawienie swojego krzesełka i wygospodarowanie kawałka własnej przestrzeni.

   Wśród obecnych byli nawet członkowie białoruskiej wspólnoty z Mińska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Wypełniony w pełni czas czuwania przeleciał w błyskawicznym tempie. Po Apelu Jasnogórskim prowadzonym przez o.Mariana Zawadę i odśpiewaniu Salve Regina adorowaliśmy Jezusa w modlitwie wewnętrznej opartej na tekstach św. Teresy od Jezusa. Po nieszporach i nabożeństwie majowym przygotowywaliśmy się do rozpoczętej o godz. 24.00 Mszy św. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Mszę świętą prowadził o. Łukasz Kansy, drugi definitor OCD wraz z o.prowincjałem Prowincji Krakowskiej

Tadeuszem Florkiem i innymi obecnymi na czuwaniu ojcami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  O. prowincjał Tadeusz Florek wygłosił homilię, mówiąc między innymi o jedności Osób Trójcy Świętej w odniesieniu do naszych wspólnot, gdzie odrębność osób - członków wspólnot winna być spajana jednością  miłości na wzór jedności Trójcy Świętej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Członkowie zespołu wokalno - muzycznego stworzyli fantastyczną atmosferę rozśpiewanego i rozmodlonego trwania przed obrazem  Pani  Jasnogórskiej.      Niektóre nowe pieśni  na  pewno zostaną wykorzystane przez nasze wspólnoty, tym bardziej, że dostarczony nam program pełnił zarazem rolę brewiarza, czytanych tekstów oraz śpiewnika, i przyda się jeszcze niejednokrotnie.

  Następne części czuwania: różaniec, Dialog św. Teresy z Maryją,  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. przybliżały nas nieubłaganie do chwili zakończenia czuwania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Już tylko ucałowanie relikwii św. Teresy od Jezusa, jutrznia i śpiew hymnu Flos Carmeli przy zasłanianym cudownym obrazie naszej Pani Jasnogórskiej i już pora na pożegnania, życzenia wszystkiego dobrego i trochę niepokojąca myśl o powrocie, i tęsknota, że już czuwanie zakończone.

 Dziękujemy Bogu za ten wspaniały czas radosnego wspólnego trwania w duchu naszej karmelitańskiej wspólnoty, w modlitwie i uwielbieniu. Może jeszcze kiedyś spotkamy się znowu  razem się w kaplicy cudownego obrazu?

 

Ps. więcej zdjęć znajdziemy w albumie pod adresem:

https://goo.gl/photos/s1FpWjrtSiyAEyRs6

Design by Premium templates in association with Free Joomla 2.5 templates