Odpowiedzialni za formację na kursie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  W dniach 19-21 września w Elianum w Czernej odbył się kurs dla odpowiedzialnych za formację Prowincji Krakowskiej. Tegoroczny temat to Od przyjaźni z Jezusem do przyjaźni między sobą. Otwartość na formowanie serca. Opiekę nad całością objął delegat, o. Krzysztof Górski, który wraz z Radą Prowincjalną powitał nas bardzo serdecznie.
  Część roboczą stanowiły konferencje z możliwością dyskusji i spotkania w grupach. O. Krzysztof wygłosił konferencję Dialog we wspólnocie. Objawy dojrzałej i niedojrzałej wspólnoty, Rita Widuch omówiła temat Formacja do ślubów, Brygida Bogacka zaprezentowała wnioski ze Sprawozdań rocznych, Iwona Zachara mówiła o Rozeznawaniu darów w procesie formacji w przygotowaniu do posługi we wspólnocie, Iwona Wilk przybliżyła temat Oczekiwanie i dawanie we wspólnocie. Moja historia, historią świętą – tak brzmiał tytuł wykładu, jaki wygłosiła do nas zaproszona na spotkanie dr Danuta Piekarz, biblistka. Odpowiadała też na nasze pytania dotyczące zagadnień biblijnych.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  W sobotni wieczór nie mogło zabraknąć również części rekreacyjnej, przygotowanej w tym roku przez Wandę Bigaj i Dorotę Zabrzeską. Odgrywane przez uczestników scenki przedstawiały proces przemiany ludzkiego serca, które pod wpływem łaski Bożej, potrafi ukochać Jezusa i pozostawić dotychczasowy świat.
  Niedzielną Eucharystię celebrował dla nas prowincjał, o. Tadeusz Florek, którego gościliśmy całe przedpołudnie. Ojciec podzielił się z nami wrażeniami z pobytu w Korei Południowej podczas Nadzwyczajnego Definitorium Karmelitów Bosych.
  Na zakończenie O. Delegat dokonał podsumowania, ogłoszono też, że prowincjalne rekolekcje formacyjne przybiorą inną formę, skierowaną ku wychowaniu do modlitwy karmelitańskiej i zgłębianiu Słowa Bożego. Po obiedzie opuściliśmy Czerną, aby wrócić do naszych wspólnot pełni nowej siły.

 

 Zdjęcia z kursu możemy zobaczyć w zakładce  "Galeria zdjęć".

Design by Premium templates in association with Free Joomla 2.5 templates