Prowadzą nas

  

 

 O. Krzysztof Górski

 delegat ds. OCDS Prowincji Krakowskiej

 

   Krzysztof Maria od Jezusa Miłosiernego urodził się dokładnie 31 maja 1975 r.  Pochodzi ze  Świdwina, uroczego miasteczka w diecezji koszalińsko –  kołobrzeskiej. Święcenia kapłańskie  przyjął 17 maja 2008 r. Pracował w  wydawnictwie karmelitów bosych jako redaktor  naczelny Głosu Karmelu. Ostatnie  trzy lata posługiwał w Domu Modlitwy w Piotrkowicach. W tym czasie był  asystentem wspólnoty w Radomsku. Jego pasją jest liturgia.   Chociaż pochodzi  znad morza, woli wędrówki górskimi szlakami, lubi dobrą powieść oraz podróże.

 

 

 

 

   Brygida Bogacka

  Przewodnicząca Rady Prowincjalnej

 

   Pierwszy dzień w świeckim zakonie to 26 maja 2007 r.  Był to dzień  szczególny: Zesłanie Ducha Świętego oraz  Dzień Matki. Od 2006 r. związana z  Towarzystwem  Przyjaciół Kunegundy Siwiec. Na co dzień nauczycielka  matematyki oraz oligofrenopedagog. Lubi zapach  listopadowej tatrzańskiej  mgły, skrzypiący dźwięk  zmrożonego śniegu na górskich szlakach, widok  rozległych przestrzeni i fiolet krokusów na halach. Czy w  plecaku, czy w  torebce, zawsze nosi aparat fotograficzny.  W wędrówce towarzyszy jej  Maryja, orędowniczka radości  wyśpiewująca pieśń uwielbienia, patronka  ludzkiego  zachwytu nad pięknem świata.

 

 

  

 

 

  Iwona Wilk 

  I  Radna

 

    W Karmelu od 2003 r. Kiedyś, po przeczytaniu dzieł św. Teresy od Jezusa,    zamierzała w oparciu o zawarte tam Konstytucje napisać własną regułę życia,  tak, aby dopasować swoje świeckie życie do terezjańskiego ideału. Niestety  pomysł nie doczekał się realizacji. Później znalazła Świecki Karmel a w nim to,  czego szukała. Iwona uwielbia pracę przy komputerze a redakcja i składanie  tekstów stały się jej pasją. Wyzwaniem dla niej jest uczenie się akceptacji ludzi  o innym punkcie widzenia.

 

 

  

 

  Iwona Zachara

  II  Radna

   Do wspólnoty w Rzeszowie została przyjęta w 2006 r. Od 2009 r.  odpowiedzialna za Diakonią Apostolstwa Modlitwy. W tymże czasie  zaistniało Studium Teologii Modlitwy, którego została sekretarzem i  współorganizatorem. Prywatnie jest żoną i matką czwórki wspaniałych córek.  Z wykształcenia ekonomista, pozostała jednak dla rodziny nie pracując  zawodowo. Iwona czuje się duchową córką Teresy od Jezusa. Lubi pracę w  ogrodzie. Interesuje się socjologią, sztuką, w szczególności malarstwem, a także  fotografiką i architekturą sakralną. Ukończyła również Studium Biblijne.

 

 

 

 

 

 

  Józefa  Skoczek

  III  Radna

 

We wspólnocie, do której wstąpiła w 2005r.,  pełni funkcję przewodniczącej i jest organizatorem pielgrzymek do Siwcówki. Absolwentka Papieskiej Akademii Teologicznej. Pracuje jako nauczyciel w Technikum Elektrycznym. Pasjonatka górskich wycieczek i podróży. Empatyczna i otwarta na odmienność drugiego człowieka. Posiada umiejętność wyrażania swoich myśli i jest zdecydowana w obronie przekonań, jeśli ma głębokie przekonanie o ich słuszności.

 

 

 

 

 

                                                  

 

    Urszula Duży

   Radna mianowana

 

    Gdy w 2002 r. pojechała do Czernej, poczuła, że znalazła swoje miejsce. Karmel to jest to! W 2005 r. została przyjęta do wspólnoty w Pszczynie, gdzie pełniła funkcję przewodniczącej i odpowiedzialnej za formację. Z wykształcenia ekonomista. Jest żoną oraz matką trójki dzieci. Jej pasja to rowerowe przejażdżki, podróże i dobra książka.

 

Design by Premium templates in association with Free Joomla 2.5 templates